Kontrola nouzového osvětlení

Jak kontrola probíhá?

1) Nejprve je naším pracovníkem kontaktována pověřená osoba daného oddělení. Společně domluví vhodný termín revize. Pokud se jedná například o velkou administrativní budovu, revize provádíme o víkendu (bez přirážky k ceně). U škol se můžeme domluvit na prázdninovém období. Revize provádíme také o svátcích.

2) Technik dorazí v předem stanovený čas a provede revizi nouzového osvětlení dle norem ČSN EN 1838 a ČSN EN 50172, zároveň se snaží být maximálně ohleduplný v dané situaci (neruší při důležitém jednání, při vyučovací hodině, apod.)

3) Klientovi je zaslaná revizní zpráva, jak elektronicky, tak poštou minimálně ve dvou vyhotoveních (podle požadavku klienta)

4) Revizní zprávu uložíme na náš server a termín revize zaneseme do databáze. V případě zájmu hlídáme klientovi příští termín revize dle normy ČSN.

Realizované kontroly nouzového osvětlení z poslední doby:

Máte zájem o nezávaznou nabídku na revizi nouzového osvětlení? Vyplňte níže uvedený formulář a obratem Vám zašleme cenovou kalkulaci. Nebo zavolejte na +420 606 373 988.

Vaše údaje jsou použity pouze pro účely vypracování cenové nabídky a nejsou dále používany, dle směrnice GDPR.

Jak často provádět kontrolu nouzového osvětlení?

Revizního technika doporučujeme objednat pouze na roční kontrolu celého systému nouzových svítidel.

Dle normy ČSN EN 50172 je základem pravidelná údržba. Provozovatel prostor musí určit kompetentní osobu, aby dohlížela na údržbu systému.

Pověřená osoba má provádět:

Denně

Musí být kontrolovány činnosti centrálního napájení, zda řádně fungují (nejedná se o test funkčnosti).

Měsíčně

Simulovat výpadek proudu a zkontrolovat zda nouzová svítidla správně svítí a nejsou poškozená nebo znečištěná.

Ročně

Každé svítidlo musí být zkoušeno po celou jmenovitou dobu provozu a provedení zkoušky zapsat do deníku nebo vypracovat záznam o testu nouzových svítidel.