Na co si dát pozor než vyberete firmu na elektrorevizi

6 bodů, na které si dát pozor než vyberete firmu na elektrorevizi

Při výběrových řízeních na revize elektro se často setkáváme s extrémními výkyvy v nabídkových cenách. Společnosti jsou schopné za stejnou revizi nabídnout například 15 000 Kč a jiná firma stejnou revizi nabízí za 75 000 Kč.

Jak si má pak zákazník správně vybrat?

Z tohoto důvodu jsme sestavili 6 důležitých bodů: Na co si dát pozot, než si vyberete dodavatele elektrorevizí.

1) Podezřele vysoká cena:

Větší společnosti, které většinou mají lukrativní smlouvy ve státní sféře se občas zúčastňují nékterých měnších výběrových řízení. Mohou si dovolit nabídnout až 4-násobek standardní ceny. Je možné, že se občas narazí na zákazníka, který jejich jméno zná a cena pro něj není kritériem (platí to zaměstnavatel). Danou službu od nich za vysokou cenu objedná.

Nedá se jednoduše popsat, jakou cenu za revizi přijmout. Vždy záleží na velikosti objektu a typu prostředí. Pro orientaci zde uvedu rozsah standardních cen:

  1. Revize spotřebičů: 15 - 70 Kč za jeden spotřebič
  2. Revize pevné instalace: 20 - 75 Kč za vývod (jistič, chránič, ...)
  3. Revize hromosvodů: 150 - 1000 Kč za 1 svod

Pokud byste chtěli zdarma posoudit cenovou nabídku na revizi spotřebičů, vyplňte formulář níže.

2) Podezřele nízká cena

Naopak menší společnosti nebo živnostníci někdy nabízejí extrémně nízké ceny. Jsou i situace, kdy nabízená cena nepokryje ani náklady na dopravu. Je potom zřejmé, že revize probíhá zejména papírově a revizní technik za danou částku pravděpodobně ani neprovede. Pouze sepíše protokol. Pokud se částky za revize pohybují pod výše uvedenou tabulkou, buďte na pozoru.

3) Zbytečná administrativa (navýšení ceny)

V dnešní digitální době, doporučujeme maxiální využití nových technologiích. Někteří technici pořád vyžadují po svých klientech evidování karet spotřebičů a zálohování velkých dat.

4) Měřící technika

Zainvestovat do kvalitní měřící techniky není vždy úplně pohodlné. Vy jako zákazník, máte možnost zkontrolovat zda daný přístoj má příslušnou certifikaci. Měřící přístroje se musí pravidelně servisovat a certifikovat. Protokol o certifikaci by Vám revizní technik měl předložit na vyžádání.

5) Revizní zpráva dle aktuálních norem ČSN

Normy se často mění a je dobré revizní zprávy pravidelně doplňovat, aby splnili nejnovější kritéria. Z neodborného pohledu se toto velmi těžko kontroluje. Pokud si nejste jisti, že Vaše revizní zpráva splňuje všechny náležitosti, vyplňte níže uvedený formulář a my provedeme kontrolu revizní zprávy zdarma.

6) Platné zkoušky revizního technika

Každý revizní technik vlastní osvědčení o způsobilosti pro vykonávání činnosti revizního technika. Toto osvědčení si můžete od technika vyžádat. Součástí osvědčení je unikátní číslo, pod kterým je veden daný technik u technické inspekce české republiky (TIČR). Na tomto úřadě se můžete informovat, zda daný technik má opravdu platné osvědčení.

Máte zájem o kotrolu revizní zprávy nebo posouzení cenové nabídky zdarma, vyplňte tento formulář a ozveme se Vám zpět.